Zmiany w podatkach w Holandii. Ewolucja czy rewolucja?

Dobra wiadomość dla płacących podatki w Holandii. Od 2019 roku Belastingdienst zaczyna upraszczać system podatkowy.

Holandia w dalszym ciągu jest jednym z najbardziej obleganych przez Polaków kierunkiem w celach zarobkowych. W związku z tym poniższe informacje ucieszą wszystkie osoby, które pracują i odprowadzają podatek dochodowy w kraju tulipanów.

Na przełomie 3 najbliższych lat Belastingdients, postanowił wprowadzić małą rewolucje w systemie podatkowym. Na przestrzeni lat 2019, 2020 i 2021 obowiązujące progi podatkowe będą ulegać znacznym modyfikacjom. I tak, na dzień dzisiejszy (rok podatkowy 2019) wszystkich podatników obowiązują cztery kategorie przedstawione poniżej:

W porównaniu do lat poprzednich różnice są widoczne na pierwszy rzut oka. Granice progów zostały podniesione przy jednoczesnym obniżeniu oprocentowania dochodu, na czym już w roku obecnym zyskują wszyscy podatnicy. Kulminacją tych zmian w roku 2021 będzie wprowadzenie tylko i wyłącznie dwóch progów (obniżka z czterech) podatkowych. Będą się one prezentować następująco:

Co to wszystko oznacza w praktyce? Dzięki ciągłemu obniżaniu oprocentowania dochodów i stałemu podwyższaniu kwoty dochodu w odpowiednich progach, coraz więcej pieniędzy będzie zostawać w rękach podatników.
* – oprocentowanie to może ulec zmianie w skutek działań holenderskiego urzędu.

Na wysokość możliwego zwrotu podatku ma wpływ szereg czynników. Między innymi jest to ilość dni przepracowanych na terenie Holandii lub wysokość całkowitego dochodu (wliczając inne kraje). Ponadto, urząd holenderski przewiduje możliwość skorzystania z wielu ulg podatkowych, w tym z odliczeń na dzieci, lub tak zwanego „rozłąkowego”, czyli rozliczenia z partnerem fiskalnym. Nasze biuro niezmiennie od 20 lat przygotowuje rozliczenia podatków i zasiłków za pracę w Holandii. Dzięki temu posiadamy duże doświadczenie i pozyskujemy najwyższe z możliwych zwrotów podatku.

Jeśli pracowałeś lub pracujesz na terenie Holandii, wypełnij poniższym formularz a otrzymasz 15% rabatu na usługę „Zwrot podatku z Holandii„.

  Tags: , ,
  e-zwrotpodatku
  +48 507 333 209
  Polityka prywatności
  Partnerzy

  Wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona i marka e-zwrotpodatku.pl są własnością Biura Doradczego Poltax z siedzibą w Warszawie (01-434), ul. Obozowa 82a/17
  Wtórna publikacja lub rozpowszechnianie treści umieszczonych na każdym ekranie serwisu e-zwrotpodatku.pl w całości lub w części bez uprzedniej pisemnej zgody Biura "Poltax" zabronione

  Copyright: 2017-2023