Rozliczenie dochodów z zagranicy (PIT-36/ZG)

Pracowałeś za granicą? Czy wiesz, że musisz złożyć rozliczenie do polskiego Urzędu Skarbowego? Czy wiesz, że urzędy skarbowe w Europie coraz częściej wymieniają się informacjami o dochodach podatników?

Jeżeli pracowałeś zagranicą to w większości przypadków masz obowiązek złożyć zeznanie PIT-36/ZG w polskim urzędzie skarbowym.
Jeżeli pracowałeś zagranicą to w większości przypadków masz obowiązek złożyć zeznanie PIT-36/ZG w polskim urzędzie skarbowym.

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązują zmiany, które niekorzystnie wpłynęły na osoby zarabiające za granicą i rozliczające się obecnie metodą proporcjonalnego odliczenia (np. Holandia). Dlatego warto nie ryzykować i powierzyć rozliczenie z polskim urzędem skarbowym firmie, która posiada doświadczenie w rozliczeniach dochodu uzyskanego za granicą. Nasza firma od ponad 20 lat pomaga Polakom w rozliczeniach podatków za granicą. Aby uniknąć ewentualnych błędów przy sporządzaniu rozliczenia dla polskiego urzędu skarbowego, zachęcamy do skorzystania z naszej usługi rozliczenia PIT-36/ZG – nasi specjaliści sporządzą dla Państwa profesjonalne, opartą na aktualnych przepisach prawa, zeznanie PIT dla polskiego fiskusa.

Jeżeli pracowałeś w Austrii, Belgii, Holandii, Słowenii, USA, Norwegii, Danii, Irlandii czy Wielkiej Brytanii – zawsze masz obowiązek złożenia rozliczenia w Polsce (nawet jak nie uzyskałeś dochodu w Polsce), chyba że udowodni się, że nie jest się rezydentem podatkowym w Polsce. Natomiast gdy pracowałeś w Niemczech również trzeba się rozliczyć w Polsce, chyba że nie uzyskałeś dochodów w Polsce. Jeżeli rozliczasz podatek z Niemiec również będzie wymagane sporządzenia zeznania w Polsce, bez tego nie otrzymasz zaświadczenia EU/EWR.

Rozliczenie przed polskim Urzędem Skarbowym nie zawsze oznacza, że musimy dopłacić podatek w Polsce. W naszym rozliczeniu PIT-36/ZG zawsze wykorzystujemy wszystkie możliwe ulgi, odliczenia i diety.

Koszt sporządzenia rozliczenia PIT-36-ZG wynosi od 200 do 300 zł, w zależności od złożoności rozliczenia.

Korekty rozliczeń dochodów z zagranicy za lata ubiegłe

W ostatnim czasie polskie urzędy skarbowe prowadzą bardzo dużo postępowań sprawdzających dochody za granicą osób pracujących w poprzednich latach. Klienci otrzymują wezwania do złożenia wyjaśnień i korekty. Brak rozliczenia w terminie wiąże się z wysokimi karami finansowymi! Korektę należy również złożyć kiedy istnieje obowiązek rozliczenia w Polsce, a nie złożono zeznania do 30 kwietnia. Proponujemy złożenie korekty za naszym pośrednictwem. Sporządzimy dla Ciebie PIT 36/ZG jako korektę i wyślemy elektronicznie do urzędu. Koszt sporządzenia korekty wynosi od 250 zł.

Jak przebiega proces rozliczenia PIT-36/ZG?

Cała procedura rozliczenia odbywa się mailowo. Wygodne, bez wychodzenia z domu rozliczymy Twój PIT36/ZG – wystarczy, że wyślesz nam skany mailem.

Aby rozpocząć rozliczenie PIT-36/ZG należy:

  1. Pobrać i wypełnić ten formularz »
  2. Dokonać odpowiedniej wpłaty na konto bankowe
  3. Odesłać na maila biuro@e-zwrotpodatku.pl wypełniony formularz oraz dołączyć:
    PIT-11/40 od każdego polskiego pracodawcy;
    karty podatkowe od zagranicznych pracodawców, a jeżeli nie masz wystarczą paski z wypłaty
    – w przypadku korekty – błędnie złożony PIT np. 37 lub 36.

Możesz nam wysłać wersje elektroniczne dokumentów np. PDF, JPG, a gdy nie posiadasz skanera wyraźne zdjęcia zrobione telefonem.

Numer konta do wpłat:

ING Bank Śląski:
PL 98 1050 1041 1000 0092 3314 2638
Pozostałe dane do przelewu (w przypadku przelewu z zagranicy):
Poltax s.c., ul. Obozowa 82a/17, 01-434 Warszawa
kod BIC/SWIFT: INGBPLPW

W tytule płatności proszę wpisać: „rozliczenie PIT-36/ZG dla: imię i nazwisko

Formularz wraz z odpowiednimi kopiami dokumentów można również wysłać na nasz adres:

Poltax s.c.
ul. Obozowa 82a/17
01-434 Warszawa
z dopiskiem „rozliczenie PIT-36/ZG”

Tags: , , ,
e-zwrotpodatku
+48 507 333 209
Polityka prywatności
Partnerzy

Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona i marka e-zwrotpodatku.pl są własnością Biura Doradczego Poltax z siedzibą w Warszawie (01-434), ul. Obozowa 82a/17
Wtórna publikacja lub rozpowszechnianie treści umieszczonych na każdym ekranie serwisu e-zwrotpodatku.pl w całości lub w części bez uprzedniej pisemnej zgody Biura "Poltax" zabronione

Copyright: 2017-2023