Niekorzystne zmiany podatkowe dla marynarzy

W związku z ratyfikowaniem Konwencji MLI przez Wielką Brytanię w dniu 29.06.2018r. i nowymi, niekorzystnymi przepisami, które obowiązują w Polsce od 01.01.2019r., na wszystkie osoby pracujące w zawodzie marynarza u brytyjskich armatorów i posiadające polską rezydencję, zostały nałożone nowe obowiązki podatkowe.

Rozliczenie podatkowe marynarzy
Marynarze posiadający polską rezydencję podatkową od 2019 roku będą musieli składać zeznania podatkowe w Polsce

Zgodnie z informacją opublikowaną na oficjalnej stronie OECD od dnia 01.01.2019 roku ww. Konwencja wprowadza zmiany w umowach dotyczących unikania podwójnego opodatkowania, w krajach które zawarły ww. jurysdykcje.

W związku z wprowadzonymi zmianami, wszystkich marynarzy zaczyna obowiązywać nowa metoda proporcjonalnego zaliczenia. Jest ona mniej korzystna od stosowanej do tej pory metody o unikaniu podwójnego opodatkowania z wyłączeniem z progresją.

Metoda ta nakłada na osoby posiadające polską rezydencję podatkową następujące obowiązki:

Dobrą wiadomością natomiast jest to, że marynarze zatrudnieni u brytyjskich armatorów będą mogli skorzystać z ulgi abolicyjnej. Dzięki niej, w większości przypadków, podatek należny w Polsce zostanie obniżony do zera. Chcąc skorzystać z tejże ulgi trzeba spełnić przesłanki ustawowe i prawidłowo rozliczyć zeznanie roczne PIT.

Jednocześnie informujemy, iż wprowadzona we wrześniu 2017 roku automatyczna wymiana informacji podatkowej między Wielką Brytanią i Polską, skutkowała wieloma wezwaniami do rozliczeń z organami podatkowymi.

Marynarzy zainteresowanych współpracą w zakresie rozliczeń podatku serdecznie zapraszamy do kontaktu. Wypełnienie poniższego formularza upoważnia do 15% rabatu na usługi rozliczenia podatku z UK.

  Tags: , , , ,
  e-zwrotpodatku
  +48 507 333 209
  Polityka prywatności
  Partnerzy

  Wszelkie prawa zastrzeżone
  Strona i marka e-zwrotpodatku.pl są własnością Biura Doradczego Poltax z siedzibą w Warszawie (01-434), ul. Obozowa 82a/17
  Wtórna publikacja lub rozpowszechnianie treści umieszczonych na każdym ekranie serwisu e-zwrotpodatku.pl w całości lub w części bez uprzedniej pisemnej zgody Biura "Poltax" zabronione

  Copyright: 2017-2023